Sex
Sex er en viktig del av livet. Vi er seksuelle fra vi er små barn. I puberteten forsterker kjønnshormonene seksualdriften. Vi blir derfor mer opptatt av egen og andres kropp.
Sex er ikke bare samleie
Mange tenker på samleie når det er snakk om sex. Samleie er en viktig del av et seksuellt mangfold. Beføling, slikking, suging og onani er andre måter å ha sex på.
Ulikt syn på sex
Synet på sex varierer. Mange har et negativt syn på sex. De fleste har et sexliv som voksen, også av andre grunner enn for å bli gravid. Et positivt syn på sex vil øke gleden og nytelsen av sexlivet.
Hvor viktig sex er varierer fra person til person og i ulike faser av livet. Noen vil bare ha sex med den de gifter seg med. Noen vil være forelsket og i et stabilt forhold før de har sex første gang. Andre syntes det er greit å ha sex uten å være forelsket, og ha sex med en de ikke er kjæreste med.
Du vet best selv
Det finnes ikke et riktig svar på hvordan du skal praktisere seksuallivet ditt. Du må kjenne etter hva som føles riktig. Det er bare du som kan vite hva som kjennes bra eller galt.
Poengvurdering er:
|
Skriv ut |
Tips en venn |
|

